Námi nabízené produkty

Štípané akátové kůly – slabé

Ručně štípané akátové kůly tenších průměrů (od 8 do 12cm), vhodné pro ruční zatloukání a vkládání do předvrtaných děr.

Štípané akátové kůly – pro zatloukače

Ručně štípané akátové kůly silnějších průměrů (od 13 do 18cm) vhodné pro strojní zatloukání (snesou rázy zatloukače) s garancí nepraskání.

Frézované přesné akátové kůly

Strojně frézované akátové kůly s libovolným průměrem od 4 do 16cm s přesností cca. 2mm s ohledem na sesychání materiálu.

Odkorněné akátové kůly

Akátový materiál po celém obvodu zbavený kůry s ponecháním běle běžně v průměrech od 4 do 50cm, vhodný na použití v zahradní architektuře.

Neodkorněné akátové kůly

Neodkornené akátové kůly (bez špice) v průměrech 5 až 30cm. Nejčastěji se používá jako estetičtější, ale dražší varianta ohradového kůlu.

Odkorněné akátové tyče

Jedná se o mladé probírkové dřevo, které vyniká pružností a rovinatostí. Tyto tyče se prodávají v průměrech 4 až 9 cm, ale v případě potřeby je možnos dodat i slabší.

Neodkorněné akátové tyče

Jedná se o mladé probírkové dřevo, které vyniká pružností a rovinatostí. Tyto tyče se prodávají v průměrech 4 až 9 cm, ale v případě potřeby je možnos dodat i slabší.

Neomítané akátové prismy

Tzv. naostro řezaná akátová kulatina v tloušťkách od 7cm do 25cm, v extrémních případech i 30cm. Vhodné na exteriérové stavby.

Neomítané akátové řezivo

Akátové řezivo odpovídající truhlářské kvalitě, určené především pro výrobu nábytku, podlah, apod. v tloušťkách 2,5 až 7 cm.

Omítané akátové řezivo

Akátový polotovar šířkově omezený, max. 25cm, určený pro další zpracování na ploty, podlahy, zahradní nábytek, apod.

Řezané akátové kůly

Nejčastěji se používají na ohrady, ve vinohradnictví, v zahradnictví, apod. Jsou určeny pro ruční zatloukání, popř. zatlačování strojním nakladačem.

Řezané akátové tyče

Tyče jsou standardně vyráběny v rozměrech od 1x1cm do 5x5cm. Díky vyšší životnosti jsou vhodné např. k sazenicím trvalejšího rázu.

Frézované akátové kůly

Materiál zbavený kůry, běle a povrchově zabroušený, v přírodním zakřivení, který je délkově i tloušťkově vyráběn dle požadavků klienta.

Špalíková akátová dlažba

Většinou vyráběná v rozměrech 10x10x10cm se sraženou hranou, používá se jako nášlapová část do zahrad, popř. do průjezdů hist. center. Životnost až 100 let.

Akátový alpský štípaný šindel

Ručně štípaný akátový šindel, určený především na historické prvky, vynikající svou životností až 80 let a originálním technologickým zpracováním.

Atypické výrobky z akátového dřeva

Jedná se o na zakázku vyrábené akátové prvky jako odkorněné stromy s celým nebo vidlicovým zavětvením, dlabaná koryta, přesílené kulatiny v různých formách opracování, seřezání, dutiny, různě zakřivené, netypické a deformované tvary kmenů, aj.

Akátové palivové dříví

Sypané i skládané akátové palivové dříví s možností dopravy až k Vám i ve větších objemech za skvělé ceny.

Brikety z akátového dřeva

Akátové brikety kvádrového tvaru, vyrobeny pouze z tvrdého akátového dřeva. Dosahují až o 50% vyšší výhřevnosti než klasické brikety, déle hoří a při jejich výrobě nejsou použita žádná umělá ani jiná pojiva, takže jsou zcela ekologické. Nabízejí bezkonkurenčně nejlepší poměr výkon/cena.