Atypické výrobky z akátového dřeva

Jedná se o na zakázku vyrábené akátové prvky jako odkorněné stromy s celým nebo vidlicovým zavětvením, dlabaná koryta, přesílené kulatiny v různých formách opracování, seřezání, dutiny, různě zakřivené, netypické a deformované tvary kmenů, aj.

Standardně vyráběné délky: dle druhu výrobku

Síla stěn: dle druhu výrobku

Váha: dle druhu výrobku

Životnost: až 50 let (dle druhu výrobku)

Akátové dřevo samo o sobě má naprosto jedinečné vlastnosti, jako např. obsah jedovatých silic (pro člověka neškodných), díky kterým jej není potřeba impregnovat, aby bylo odolné proti škůdcům.

Akát je nejvhodnější použít v suchém prostředí – není vhodné, aby dřevo akátu bylo zatloukáno do vody, jeho životnost se pak zkrátí cca o polovinu (pro mokré podloží je vhodnější využít dubové dřevo).

Ve vhodném prostředí akátové dřevo dosahuje životnosti až 3x větší, než jehličnaté dřeviny. Máme zkušenosti, že např. silné akátové kůly bežně dosahují životnosti až 50 let.

Na námi dodávané dřevo standardně poskytujeme záruku 5 let. Navíc garantujeme kvalitu našich výrobků možností výměny kus za kus v případě Vaší nespokojenosti.

V případě jakýchkoliv dotazů se neostýchejte nás kontaktovat. Máme mnohaletou praxi v oboru a rádi Vám poradíme s výběrem, abyste si byli jisti, že Vámi objednaný materiál bude splňovat všechny vaše představy a požadavky.